Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Bezdrátové prvky DSC Power Neo

Bezdrátové prvky DSC řady PG mohou spolupracovat s ústřednami DSC Power Neo.

Bezdrátové komponenty zabezpečovacího systému DSC Power Neo využívají kombinace technologií přenosu v rozprostřeném spektru (FHSS), synchronizované obousměrné komunikace TDMA a šifrovacího algoritmu AES-128. Tak je komunikace mezi bezdrátovou komponentou a ústřednou DSC Power Neo zabezpečna proti odposlechům. Každé zařízení neustále měří kvalitu rádiové komunikace a automaticky nastavuje svůj vysílací výkon na minimální úroveň potřebnou pro spolehlivou komunikaci s ústřednou. Navíc obousměrná synchronizovaná komunikace používá minimum krátkých přenosů a tím je výrazně prodloužena životnost baterie v zařízení, často přesahující i 8 let.

Bezdrátové ovladače DSC Power Neo

Bezdrátová klávesnice DSC HS2LCD WF8 a WFP8

Klávesnice pro alarm DSC Power Neo HS2LCD WF8Bezdrátová ovládací LCD klávesnice DSC HS2LCD až pro 128 smyček.
Každá bezpečnostní smyčka nebo systémová událost je reprezentována textem na displeji. Texty na klávesnici jsou standardně v češtině, ale klávesnici lze přepnout tak, aby komunikovala anglicky nebo německy.
Klávesnice dále obsahuje kontrolky "Připraveno", "Zapnuto" a  "Porucha" pro signalizaci systémových událostí.
Klávesnice má pět programovatelných funkčních kláves a tři tísňové klávesy.
Bezdrátová klávesnice se dodává buď v základním provedení (WF8), nebo v provedení se čtečkou ovládacích bezkontaktních přívěsků DSC (WFP8).

Pro napájení bezdrátové klávesnice jsou použity čtyři tužkové baterie AA a klávesnice může být doplněna adaptérem pro napájení ze zásuvky.

Bezdrátový ovladač DSC PG8929

Ovladač pro alarm DSC Power NeoZabezpečovací systém DSC Power Neo lze doplnit o ovládání pomocí bezdrátových ovladačů, které umožňují uživatelům, v těsné blízkosti jejich domu, snadno zapnout nebo vypnout jejich systém, případně si přivolat pomoc.

V systému může být použito až 32 těchto dálkových ovladačů (u ústředny DSC Power Neo HS 2016 pouze 16 ovladačů).

Bezdrátové sirény pro DSC Power Neo

Vnitřní bezdrátová siréna DSC PG8901

Bezdrátová vnitřní siréna DSC PG8901DSC PG8901 je vnitřní bezdrátová siréna pro systém DSC Power Neo s akustickým výkonem 85dB@3m a s bílým zábleskovým světlem. Díky průběžnému měření kvality radiového spojení dochází k automatickému nastavení vysílacího výkonu.

V systému může být instalováno až 16 těchto sirén.

Vnější bezdrátová siréna DSC PG8911

Bezdrátová vnější siréna DSC PG8911Bezdrátová venkovní siréna DSC PG8911 je obousměrná bezdrátová venkovní siréna se stupněm krytí IP55 pro ústředny DSC Power Neo. Obousměrná komunikace umožňuje mít plně pod dohledem komunikaci s ústřednou.

Akustický výkon sirény je 85dB@3m.

Siréna je vybavena dvojitou ochranou proti sabotáži.

Bezdrátové detektory pro DSC Power Neo

Bezdrátový magnetický snímač DSC PG8945

Bezdrátový magnet DSC PG8945

DSC PG8945 je obousměrný magnetický kontakt a univerzální vysílač pro ústředny řady DSC Power Neo. Je určen především k ochraně dveří a oken nebo díky externímu vstupu umožňuje do systému PowerG připojit jakékoliv externí zařízení. Toto vysoce spolehlivé zařízení s nejvyšším výkonem bezdrátové komunikace lze snadno instalovat a provozovat v širokém spektru obytných a komerčních prostor. Díky průběžnému měření kvality radiového spojení dochází k automatickému nastavení vysílacího výkonu.
Pro napájení magnetického snímače je použita jedna 3V lithiová baterie typu CR123, která většinou vydrží více než pět let provozu.

Bezdrátový detektor pohybu DSC PG8914

Bezdrátový detektor pohybu DSC PG8914

DSC PG8904 je obousměrný bezdrátový digitální PIR detektor pro ústředny řady DSC Power Neo s dosahem až 12 metrů, který dokáže ignorovat pohyb malých zvířat ve střeženém prostoru. Díky průběžnému měření kvality radiového spojení dochází k automatickému nastavení vysílacího výkonu.

Detektor je napájen jednou lithiovou baterií CR123 a je umístěn v držáku upevněném na zdi. Uživatel si tak jednoduchým způsobem může baterii vyměnit sám. Baterie vydrží většinou více než pět let provozu.

Bezdrátový detektor kouře DSC PG8916

Bezdrátový detektor kouře DSC WS 4916

DSC PG8926 je bezdrátový opticko-kouřový detektor pro ústředny řady DSC Power Neo. Je navržen pro širokou škálu bytových a komerčních aplikací, má aerodynamický tvar a delší výdrž baterií pro snížení nákladů na údržbu.

S vynikající úrovní citlivosti detekce kouře DSC PG8926 poskytuje včasné varování u vznikajících požárů. Je-li detekován kouř, detektor vydává akustický signál a alarm přenáší do ústředny.

Díky průběžnému měření kvality radiového spojení dochází k automatickému nastavení vysílacího výkonu.

Bezdrátový detektor zaplavení DSC PG8985

Bezdrátový detektor zaplavení DSC WS 4945

Bezdrátový detektor zaplavení zjišťuje přítomnost vody ve sklepích, v prádelnách, koupelnách, kuchyních a dalších prostorech, kde může dojít k prosakování vody nebo vzniku záplavy, a rychle tak varuje před potenciální škodou na majetku.

Vysílač se instaluje na stěnu do bezpečné výšky a sonda je umístěna na úrovni podlahy nebo v potřebné výšce.
I když je sonda citlivá, byla navržena tak, aby byla imunní vůči falešným poplachům například z důvodu vytírání podlahy. Proto je hlava snímače zapuštěna do pouzdra sondy.

Pro napájení detektoru se používá baterie CR123 a její životnost při typickém použití je 5 let.

Bezdrátový detektor oxidu uhelnatého DSC PG8913

Bezdrátový detektor CO DSC WS 4913

Bezdrátový detektor oxidu uhelnatého (CO), který je bezbarvý, bez chuti, bez zápachu, ale smrtící a nelze ho zjistit jiným způsobem než detekčním zařízením. Ideální detektor pro garáže, kotelny, místnosti s krbem, kuchyně a koupelny s plynovými spotřebiči.

PG8913 využívá sofistikovaný elektrochemický senzor, který zajišťuje lineární výstup v poměru ke koncentraci plynu CO, což je nejpřesnější technologie pro detekci CO.

Detektor má pětiletou životnost, po vypršení časovače upozorní uživatele, že by měl být detektor vyměněn. 

Bezdrátový detektor rozbití skla DSC PG8922

Bezdrátový detektor destrukce skla DSC WLS 912

Bezdrátový detektor tříštění zarámovaného skla s dosahem až 7,6 metru.

Detektor využívá pokročilou patentovanou zvukovou technologii rozpoznávání vzorů zvuků, díky které lze spolehlivě rozlišit skutečné poplachy od falešných. Poskytuje 360° detekční rozsah a může detekovat rozbití skla různých typů.

Pro napájení je použita lithiová baterie typu CR123 a její životnost při typickém použití je 5 let.