Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Komplexní zabezpečení rodinného domu

Komplexní elektronické zabezpečení domu

Nejrozsáhlejší elektronické zabezpečení domu, které proti předchozí variantě navíc detekuje průraz oken a prosklených dveří.

Elektronické zabezpečení domu lze bez problémů zapnout i když je uživatel v domě, například v noci. Ústředna automaticky odpojí detektory pohybu, takže se obyvatelé mohou bez problémů pohybovat po celém domě, ale jakmile někdo rozbije okno či otevře střežené okno nebo dveře, dojde k poplachu.

Zabezpečeny jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření.
Pokud je elektronické zabezpečení domu zapnuto, otevření dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha může vložit bezpečnostní kód a zabezpečení domu vypnout.

Vyznačené místnosti detektory pohybu. Tyto detektory vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střežených místnostech.

Všechna okna na obvodu domu magnetickými snímači uzavření, které vyvolají poplach ihned po otevření okna.
Systém neumožní zapnutí elektronického zabezpečení domu do střežení, pokud je některé z oken otevřeno.

Všechny prosklené plochy na obvodu domu detektory rozbití skla.

Střežené plochy jsou vyznačeny v nákresu červeně.

Poplach je signalizován interní sirénou, umístěnou v obytném prostoru, a externí sirénou s vlastní baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z příjezdové komunikace.
Řídící ústředna DSC Power Neo je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojení s pultem centralizované ochrany dozorové bezpečnostní agentury.

Elektronické zabezpečení domu je řízeno ústřednou DSC Power Neo, instalovanou na zdi v technické místnosti.
V krabici ústředny je umístěna i záložní baterie s kapacitou 7Ah, která při výpadku síťového napájení udrží elektronické zabezpečení domu v provozu po dobu nejméně 14 hodin.

Pro ovládání je použita klávesnice s LCD displejem a českou komunikací, umístěná u vstupních dveří.

Zapnutí střežení v režimu DOMA

Zapnutí elektronického zabezpečení rodinného domu v režimu DOMA se používá hlavně pro ochranu domu v nočních hodinách. Řídící ústředna DSC Power Neo je naprogramována tak, že pokud uživatel elektronické zabezpečení rodinného domu aktivuje, ale neopustí v určeném intervalu dům, automaticky vypne předem naprogramované smyčky.

V tomto rozsahu zabezpečení rodinného domu by bylo možné střežit vstupní dveře a všechna okna na otevření a na rozbití a případně vybrané místnosti na pohyb.

Cena

Orientační cena za tuto variantu elektronického zabezpeční rodinného domu je 98.410,- Kč včetně DPH při instalaci v Praze a okolí.