Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Jak si vybrat elektronické zabezpečení

5 nejrozšířenějších omylů o elektronickém zabezpečení

Jak vzrůstá počet krádeží vloupáním a zároveň se snižují pořizovací náklady na zabezpečovací zařízení, stále více lidí uvažuje o instalaci elektronického zabezpečení svého domu či bytu. Přitom jsou všeobecné znalosti o této technice nepříliš rozsáhlé a je paradoxní, že mnozí zájemci věnují více času výběru toho správného televizoru než výběru zařízení, které by ten televizor mělo chránit.
Začněme tedy vysvětlením pěti nejzákladnějších omylů, které u zájemců o elektronické zabezpečení přetrvávají již řadu let.

Jaký rozsah elektronického zabezpečení si vybrat

Když už někdo začne uvažovat o tom, že si pořídí elektronické zabezpečení, měl by si ujasnit co od něj žádá. A také by měl vědět, co všechno takové zabezpečovací zařízení může umět.

Základní informace o detektorech

V předchozím článku jsme si ujasnili, jak je možné byt nebo rodinný dům elektronicky zabezpečit. Tento článek by měl vysvětlit základní principy funkce jednotlivých detektorů a zásady jejich montáže.

Střežení v režimech DOMA a ODCHOD

V článku o rozsahu elektronického zabezpečení jsme se zmínili o tom, že lze používat funkci pro střežení objektu i při pobytu uživatele v objektu. Vhodné využití je třeba pro hlídání v noci, kdy někteří zloději mají tolik drzosti, že se vplíží do domu a s klidem kradou kolem spících majitelů.

Výběr ovládací klávesnice elektronického zabezpečení

Zabezpečovací ústředny DSC Power Neo jsou ovládány čtyřmístným nebo šestimístným číselným kódem z ovládací klávesnice, bezkontaktním ovládacím přívěskem nebo dálkovým bezdrátovým ovladačem.
Klávesnice se dodávají v několika různých provedeních, které jsou označovány jako LED klávesnice, na které je každá smyčka reprezentována kontrolkou, a LCD klávesnice, obsahující textový displej, případně je pro nejnovější ústředny řady DSC Power Neo k dispozici i klávesnice s dotykovým displejem o uhlopříčce 7". Každé provedení má své výhody a nevýhody.

Zvířata a elektronické zabezpečení

Pokud ještě žádného domácího mazlíčka nemáte, je skoro jisté, že se po nastěhování do vašeho nového rodinného domu zakrátko objeví pes, protože ho děti v paneláku pořád chtěly, anebo zjistíte, že vás adoptovala nějaká místní kočka. Už v základním provedení dodávám detektory pohybu, které dokáží odlišit malé zvíře od člověka, ale pokud máte velkého psa nebo víc menších domácích mazlíčků, tak se to dá většinou také vyřešit.

Bezdrátové elektronické zabezpečení domu či bytu

Jestliže stavíte nebo rekonstruujete, nebo dokonce stavbu či rekonstrukci teprve připravujete, je pro vás tenhle díl asi zbytečný, protože nemáte sebemenší důvod, proč instalovat bezdrátové elektronické zabezpečovací zařízení, když si můžete během stavby nechat položit kabely. Pokud už máte hotovo, je tenhle článek právě pro vás.

Signalizace poplachu elektronického zabezpečení

Elektronické zabezpečení zloděje nechytí, ale upozorní na něj a případně mu znepříjemní pobyt ve střeženém prostoru. K hlášení poplachů se obecně používají tři způsoby: Vnitřní sirény stresují narušitele, venkovní siréna upozorňuje okolí a dálková signalizace ohlásí napadení majiteli objektu nebo obsluze pultu centralizované ochrany (PCO).

Pult centralizované ochrany

Rozhodnete-li se pro připojení svého elektronického zabezpečení na pult centralizované ochrany, máte k tomu prakticky tři způsoby: vysílačku, pevnou telefonní linku a mobilní telefon. Pojďme se podívat na rozdíly a výhody jednotlivých komunikačních kanálů.