Novinky

Připojení k LAN síti

Novinkou v prodeji je modul EnvisaLink, který umožňuje sledování stavu a ovládání ústředen DSC Power pomocí internetového prohlížeče a zasílání SMS zpráv a elektronické pošty při určených událostech (poplach, porucha, zapnutí a vypnutí zabezpečení a podobně).
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací ústředny současné řady DSC Power i pro starší ústředny DSC Power 832, DSC Power 864, DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Dotyková klávesnice

Dotyková klávesnice DSC

Pro zabezpečovací ústředny DSC Power 1616, DSC Power 1832 a DSC Power 1864 od verze 4.2 je k dispozici nová klávesnice se 7" dotykovým displejem

Zvířata a zabezpečovací zařízení

Detektor pohybu DSC LC-100Pokud i v době, kdy je zabezpečovací zařízení zapnuto, se ve střeženém prostoru budou pohybovat nějaká zvířata, je nutné použít detektory pohybu, které dokáží rozpoznat zvíře od člověka.

Už v mé základní dodávce zabezpečení jsou detektory pohybu, které dokáží odlišit zvíře o hmotnosti 15kg od člověka, takže se zabezpečovacím zařízením není problém, pokud máte malého psa (nebo více malých psů o celkové hmotnosti do 15kg), případně jednu kočku.
Pokud máte psa do hmotnosti zhruba 35kg nebo více koček, instaluji za příplatek detektory, které dokáží zvlánout i tyto případy.

Neexistuje ovšem bohužel žádný detektor pohybu, který by dokázal spolehlivě odlišit zloděje od dogy nebo irského vlkodava, takže velikým psům je potřeba v domě vyhradit určitý prostor, který nebude střežený na pohyb, ale bude hlídán jeho obvod - otevření dveří, rozbití oken a podobně.

I když jste při pořizování psa přesvědčeni, že bude na zahradě a do domu že ho nevpustíte, situace se často vyvine jinak.
A i když máte psa opravdu hlídacího, nezhýčkaného a celoročně bydlícího venku, musíte počítat s tím, že se může zranit nebo onemocnět a nic jiného než umožnit mu pobyt uvnitř domu vám prostě nezbude. A tomu by mělo odpovídat i zabezpečovací zařízení.

Detektor pohybu Paradox Digigard 75Pokud většího máte psa, není třeba, aby byly detektory schopné rozlišit člověka od zvířete instalovány všude. Stačí je umístit v těch místnostech, kam bude mít pes přístup, nebo ve kterých se bude moci pohybovat po dobu vaší nepřítomnosti. Do ostatních místností ovšem musíte zavírat dveře a doufat, že se je váš pejsek nenaučí otevírat. Pak byste je museli i zamykat.

Zcela jiná situace nastává, máte-li doma více koček. Kočka totiž většinou na rozdíl od psů na zavolání nepřiběhne, a tak se může stát, že některou z nich zapomenete v místnosti, ve které je standardní  detektor pohybu, který pozná jenom jednu. Je tedy praktičtější instalovat příplatkové  detektory pohybu ve všech místnostech.

V případě kočky v domě ve zvýšené míře platí to, že je vhodné ještě před montáží elektrické zabezpečovací signalizace znát a sdělit projektantovi bezpečnostního systému rozmístění nábytku v místnostech. Máte-li kočku, je totiž nutné umístit nábytek (nebo detektor) tak, aby se nemohla příliš přiblížit k optice snímače, i když poleze po skříních.

A důležitá poznámka: Bezdrátové detektory dokáží odlišit pouze zvíře do hmotnosti 15kg. Proto je, pokud je to možné, lepší instalovat systém s kabelovým rozvodem.