Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Zvířata a zabezpečovací zařízení

Detektor pohybu DSC LC-100Pokud i v době, kdy je zabezpečovací zařízení zapnuto, se ve střeženém prostoru budou pohybovat nějaká zvířata, je nutné použít detektory pohybu, které dokáží rozpoznat zvíře od člověka.

Už v mé základní dodávce zabezpečení jsou detektory pohybu, které dokáží odlišit zvíře o hmotnosti 15kg od člověka, takže se zabezpečovacím zařízením není problém, pokud máte malého psa, případně jednu kočku.
Pokud máte psa do hmotnosti zhruba 35kg, instaluji za příplatek detektory, které dokáží zvlánout i tyto případy.

Neexistuje ovšem bohužel žádný detektor pohybu, který by dokázal spolehlivě odlišit zloděje od dogy nebo irského vlkodava, takže velikým psům je potřeba v domě vyhradit určitý prostor, který nebude střežený na pohyb, ale bude hlídán jeho obvod - otevření dveří, rozbití oken a podobně.

I když jste při pořizování psa přesvědčeni, že bude na zahradě a do domu že ho nevpustíte, situace se často vyvine jinak.
A i když máte psa opravdu hlídacího, nezhýčkaného a celoročně bydlícího venku, musíte počítat s tím, že se může zranit nebo onemocnět a nic jiného než umožnit mu pobyt uvnitř domu vám prostě nezbude. A tomu by mělo odpovídat i zabezpečovací zařízení.

Detektor pohybu Paradox Digigard 75Pokud většího máte psa, není třeba, aby byly detektory schopné rozlišit člověka od zvířete instalovány všude. Stačí je umístit v těch místnostech, kam bude mít pes přístup, nebo ve kterých se bude moci pohybovat po dobu vaší nepřítomnosti. Do ostatních místností ovšem musíte zavírat dveře a doufat, že se je váš pejsek nenaučí otevírat. Pak byste je museli i zamykat.

Zcela jiná situace nastává, máte-li doma více koček. Kočka totiž většinou na rozdíl od psů na zavolání nepřiběhne, a tak se může stát, že některou z nich zapomenete v místnosti, ve které je standardní  detektor pohybu, který pozná jenom jednu. Je tedy praktičtější instalovat příplatkové  detektory pohybu ve všech místnostech.

V případě kočky v domě ve zvýšené míře platí to, že je vhodné ještě před montáží elektrické zabezpečovací signalizace znát a sdělit projektantovi bezpečnostního systému rozmístění nábytku v místnostech. Máte-li kočku, je totiž nutné umístit nábytek (nebo detektor) tak, aby se nemohla příliš přiblížit k optice snímače, i když poleze po skříních.