Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Výběr ovládací klávesnice

Klávesnice, ze kterých se ovládá zabezpečovací systém DSC Power Neo, ukazují stav systému a jeho jednotlivých bezpečnostních smyček (detektorů) buď pomocí svítivých diod, které označujeme jako klávesnice s LED displejem, nebo mají několikařádkový textový displej z tekutých krystalů a označujeme je jako klávesnice s LCD displejem. Dodávají se i klávesnice s dotykovou LCD obrazovkou.

Jaké provedení klávesnice byste si měli vybrat? Záleží na vašem vztahu (a na vztahu členů vaší rodiny) k technice a k návodům k obsluze.

LED klávesnice DSC PK5508Obecně se dá říci, že LED klávesnice jsou u menších systémů přehlednější. Pokud jsou otevřené dveře, okno, někdo se někde hýbe a podobně, svítí kontrolka příslušné bezpečnostní smyčky; jakmile je detektor v klidu, kontrolka zhasne. Na první pohled tedy vidíte stav jednotlivých detektorů a smyček.
Pokud ale vznikne v systému nějaký problém, chcete změnit přístupové kódy a podobně, musíte si informace o tom jak to udělat buď pamatovat, anebo vzít do ruky návod k obsluze, nalézt, kde se píše o vašem problému, a pečlivě dodržet postup, který je v návodu popsaný. Pro technicky méně zdatné uživatele představuje takovýto postup často problém.

LCD klávesnice DSC PK5500Klávesnice s LCD displejem vám sice na první pohled nezobrazí všechny otevřené bezpečnostní smyčky (ty si musíte prolistovat pomocí kurzorových kláves), ale zase vám displej poradí jaké klávesy stisknout, abyste si mohli prohlížet poruchová hlášení, a když je zmáčknete, rovnou zobrazí příslušné hlášení.

Stejný rozdíl je třeba při programování kódů, kdy na klávesnici s LCD displejem vidíte i číslo programovaného kódu, zatímco LED klávesnice to neumožňuje, a na displejových klávesnicích je možné prohlížet i historii událostí v systému - data a časy zapnutí, vypnutí, poplachů a podobně.

Pokud vám a vašim spolubydlícím nedělá problém ovládání počítačů, mikroprocesorem řízených praček a kuchyňských přístrojů a umíte si bez nahlížení do manuálu naprogramovat nahrávání videa na tři dny dopředu, s velkou pravděpodobností bravurně zvládnete ovládání alarmu z LED klávesnice.

Máte-li s ovládáním výše uvedených přístrojů občas problémy, nebaví vás číst hromady návodů k obsluze, které se při zařizování domu sejdou, nebo chcete-li mít možnost podrobnější kontroly bezpečnostního systému a jeho programování, sáhněte po klávesnici s LCD displejem.