Novinky

Připojení k LAN síti

Novinkou v prodeji je modul EnvisaLink, který umožňuje sledování stavu a ovládání ústředen DSC Power pomocí internetového prohlížeče a zasílání SMS zpráv a elektronické pošty při určených událostech (poplach, porucha, zapnutí a vypnutí zabezpečení a podobně).
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací ústředny současné řady DSC Power i pro starší ústředny DSC Power 832, DSC Power 864, DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Dotyková klávesnice

Dotyková klávesnice DSC

Pro zabezpečovací ústředny DSC Power 1616, DSC Power 1832 a DSC Power 1864 od verze 4.2 je k dispozici nová klávesnice se 7" dotykovým displejem

Výběr ovládací klávesnice

Klávesnice, ze kterých se ovládá zabezpečovací systém DSC Power, ukazují stav systému a jeho jednotlivých bezpečnostních smyček (detektorů) buď pomocí svítivých diod, které označujeme jako klávesnice s LED displejem, nebo mají několikařádkový textový displej z tekutých krystalů a označujeme je jako klávesnice s LCD displejem. Dodávají se i tzv. ikonové LCD klávesnice, které informují o stavu systému prostřednictvím obrázků na displeji, a klávesnice s dotykovou LCD obrazovkou.

Jaké provedení klávesnice byste si měli vybrat? Záleží na vašem vztahu (a na vztahu členů vaší rodiny) k technice a k návodům k obsluze.

LED klávesnice DSC PK5508Obecně se dá říci, že LED klávesnice jsou u menších systémů přehlednější. Pokud jsou otevřené dveře, okno, někdo se někde hýbe, rozbíjí okno a podobně, svítí kontrolka příslušné bezpečnostní smyčky; jakmile je detektor v klidu, kontrolka zhasne. Na první pohled tedy vidíte stav jednotlivých detektorů a smyček.
Pokud ale vznikne v systému nějaký problém, chcete změnit přístupové kódy a podobně, musíte si informace o tom jak to udělat buď pamatovat, anebo vzít do ruky návod k obsluze, nalézt, kde se píše o vašem problému, a pečlivě dodržet postup, který je v návodu popsaný. Pro technicky méně zdatné uživatele představuje takovýto postup často problém.

LCD klávesnice DSC PK5500Klávesnice s LCD displejem vám sice na první pohled nezobrazí všechny otevřené bezpečnostní smyčky (ty si musíte prolistovat pomocí kurzorových kláves), ale zase vám displej poradí jaké klávesy stisknout, abyste si mohli prohlížet poruchová hlášení, a když je zmáčknete, rovnou zobrazí příslušné hlášení.

Stejný rozdíl je třeba při programování kódů, kdy na klávesnici s LCD displejem vidíte i číslo programovaného kódu, zatímco LED klávesnice to neumožňuje, a na displejových klávesnicích je možné prohlížet i historii událostí v systému - data a časy zapnutí, vypnutí, poplachů a podobně.

U bezdrátové zabezpečovací ústředny DSC Alexor je k dispozici pouze tato klávesnice.

Ikonová klávesnice DSC PK5501Ikonová klávesnice má něco od každého provedení. Otevřené bezpečnostní smyčky jsou zobrazovány číslem, stejně jako u LED klávesnice, ale ikony na CD displeji informují o stavech systému podobně jako nápisy na displeji LCD klávesnice.

Pokud vám a vašim spolubydlícím nedělá problém ovládání počítačů, mikroprocesorem řízených praček a kuchyňských přístrojů a umíte si bez nahlížení do manuálu naprogramovat nahrávání videa na tři dny dopředu, s velkou pravděpodobností bravurně zvládnete ovládání alarmu z LED klávesnice.

Máte-li s ovládáním výše uvedených přístrojů občas problémy, nebaví vás číst hromady návodů k obsluze, které se při zařizování domu sejdou, nebo chcete-li mít možnost podrobnější kontroly bezpečnostního systému a jeho programování, sáhněte po klávesnici s LCD displejem.