Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Jaký rozsah zabezpečení si vybrat?

Odpověď na tuto otázku záleží na tom, zda chcete hlídat dům nebo byt jenom když jste pryč, nebo jestli chcete, aby zabezpečovací systém hlídal, i když jste doma (třeba v noci), zda se i v době vaší nepřítomnosti budou ve střežených prostorách pohybovat nějaká domácí zvířátka a zda to bude kočka, malý anebo veliký pes a podobně.
Elektronickému zabezpečení prostorů, ve kterých se pohybují domácí zvířátka, se věnuje samostatný článek.

A samozřejmě záleží i na tom, kolik peněz jste ochotni nebo schopni do zabezpečení investovat. Rozhodně se nesnažte bagatelizovat problém tvrzením, že u vás doma není co ukrást. Většinou to není pravda a až když diktujete do policejního protokolu všechny odcizené věci, tak zjistíte, co všechno se u vás ukrást dalo a kolik to stálo. Tedy pokud se hodnota některých věcí vůbec dá vyčíslit.

Nejjednodušší a nejlevnější je nástrahový systém zabezpečení domu, ve kterém detektory pohybu střeží centrální komunikační prostory v objektu a nejohroženější místnosti. U takového zabezpečení se vychází z předpokladu, že pokud zloděj vnikne do některé z nestřežených místností, půjde se podívat i jinam, přitom vstoupí do střeženého prostoru a vyhlásí poplach. Toto řešení má ovšem jednu nevýhodu: Když zloděj vnikne oknem do vaší nestřežené pracovny, něco si odnese , nikam jinam se podívat nepůjde a zase oknem vyleze, žádný alarm ho nebude rušit.

Proto doporučuji alespoň v přízemí instalovat detektory pohybu do všech důležitých místností. V podkroví se pak může hlídat pohyb pouze v chodbě, nebo se i zde mohou střežit všechny obytné místnosti.

Obě předchozí varianty zabezpečení vyhlásily poplach až v okamžiku, kdy již byl zloděj uvnitř domu. Nejkomplexnější a také nejdražší zabezpečení domu může střežit i rozbití skel v oknech a dveřích a otevření všech dveří a oken na obvodu domu.
K vyhlášení poplachu u tohoto rozsahu zabezpečení dojde už při pokusu o průstup přes obvod střežené plochy.

Je vhodné navrhovat zabezpečení domu nebo bytu tak, aby bylo možné systém zapnout i když jste doma, například na noc. I z vlastní praxe znám řadu případů, kdy obyvatelé domu spali v patře, zatímco v přízemí se kradlo. Pokud bylo zabezpečovací zařízení zapnuto do režimu Doma, skončilo to pouze poplachem a útěkem zloděje.

Je také vhodné střežit garáž. To, že je vaše auto zaparkované v garáži, neznamená, že ho z ní někdo nemůže ukrást. Musíte si ale uvědomit, že střežení domu a garáže většinou vyžaduje opačný režim - když jste doma a auto je v garáži, měl by být zabezpečovací systém v garáži zapnutý. Naopak když autem odjedete pryč, garáž je prázdná, je zbytečné ji hlídat, ale je nutné střežit dům. Právě pro takovéhle aplikace je vhodná zabezpečovací ústředna DSC Power Neo, kterou lze rozdělit až na 8 nezávisle ovládaných částí.

Poplach se zpravidla signalizuje vnitřní sirénou, která zloději znepříjemní pobyt v domě, a venkovní sirénou, která upozorní okolí, že se u vás něco děje. Všechny bezpečnostní ústředny DSC Power Neo obsahují i komunikátor pro hlášení poplachů na pult centralizované ochrany.