Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Signalizace poplachu zabezpečovacího zařízení

Je běžné, že pokud zabezpečovací systém vyhlásí poplach, rozezvučí se sirény.

Vnitřní siréna má za úkol znepříjemnit zloději pobyt ve střeženém domě, stresovat ho a přispět k tomu, aby utekl.
Venkovní siréna upozorňuje okolí na skutečnost, že se ve vašem domě něco děje. Měla by být opatřena blikajícím světlem, protože pokud je v jednom místě více sirén, bývá obtížné jenom podle zvuku zjistit, která z nich vlastně houká.

Externí siréna ve štítu domuNarozdíl od vnitřních sirén, které jsou v době poplachu napájeny přímo z řídící ústředny zabezpečovacího systému, by měla být venkovní siréna tzv. zálohovaná. To znamená, že má vlastní bezúdržbovou baterii, která je v klidovém stavu dobíjena z řídící ústředny zabezpečovacího systému a siréna je potichu. Jakmile zabezpečovací systém vyhlásí poplach, nebo když někdo přeruší vedení k siréně, baterie se dobíjet přestane a siréna, napájená z vestavěné baterie, se rozhouká.

Vypráví se různé zaručené historky o tom, jak zloději sirénu utlumili montážní pěnou, nebo ji utrhli ze zdi a zahodili do kbelíku s vodou a tím ji zneškodnili. Tyto historky jsou do jisté míry pravdivé, ale je třeba si uvědomit, jak je to možné. Venkovní siréna zabezpečovacího systému by měla být opatřena dvojitým krytem a měla by mít nejenom ochranný kontakt, který vyhlásí poplach při sejmutí krytu sirény, ale i druhý, který vyhlásí poplach při odtržení sirény od zdi. Zapěnění sirény je samozřejmě možné, ale v první řadě je nutné pěnu dovnitř sirény nějak dostat. Tomu by mělo zamezit konstrukční provedení zmiňovaných dvou krytů. A zahození do vody? Na to je potřeba sirénu nejdříve utrhnout ze zdi, což u kvalitní sirény, uchycené ve zdi správnou kotvou, není zrovna jednoduché.

Venkovní sirénu zabezpečovacího systému je vhodné instalovat co nejvýše na zdi, ale i zde platí "všeho s mírou". I venkovní siréna potřebuje čas od času údržbu a je pro vás jako pro uživatele poměrně nákladné, když si servisní firma musí pokaždé vypůjčit vysokozdvižnou plošinu, aby se k siréně dostala.

Venkovní sirénaPředpokladem pro funkční místní akustickou signalizaci poplachu je, že máte dobré vztahy se svými sousedy a že okolí na houkání sirény bude reagovat. To se samozřejmě nestane, pokud váš zabezpečovací systém bez jakýchkoliv důvodů zbytečně houká třikrát do týdne. Takový zabezpečovací systém je nejenom k ničemu, ale navíc snižuje účinnost i bezpečnostním systémům v okolí.

Pokud vaše sousedské vztahy nejsou ideální, sousedi nebývají doma, máte-li samostatně stojící dům a vaším nejbližším sousedem je místní hejkal, nebo když chcete posílit svou bezpečnost, můžete svůj zabezpečovací systém napojit na pult centralizované ochrany, nebo alespoň instalovat SMS komunikátor.

SMS komunikátor může informovat o poplachu, o přerušení a obnově napájení zabezpečovacího systému z elektrické sítě a o dalších případných poruchách. Informace jsou předávány jako SMS zpráva s případným prozvoněním telefonu.
Komunikátor umí posílat zprávy o stavu systému (zapnutí, vypnutí, poruchy, poplachy atd.), generovaných komunikátorem pro připojení ústředny EZS k PCO, a každou zprávu je možné posílat až na 10 telefonních čísel.
Prakticky vám ovšem asi nebude moc platné, když zabezpečovací systém oznámí na váš mobilní telefon, že máte doma zloděje, pokud se třeba zrovna opalujete na pláži u moře.

Mnohem účinnější je připojení na některý z pultů centralizované ochrany (PCO), které provozují bezpečnostní agentury nebo v některých městech i Městská policie.