Doplňky DSC Power

SMS komunikátor

SMS komunikátor GSV7 pro alarm DSC Power

SMS komunikátor GSV7 posílá informace o událostech v EZS (poplach, porucha a podobně) pomocí krátkých textových zpráv a umožňuje dálkové zapnutí a vypnutí EZS.
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací systémy DSC Power i pro starší ústředny DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Aplikace DSC Power NEO

V ovládací aplikaci ConnectAlarm pro ústředny DSC Power NEO došlo k drobné inovaci: Pokud potřebujete provést odpojení nebo přejmenování některé zóny, v položce Zařízení zmizelo na řádku zóny tlačítko se třemi tečkami, které tuto funkci umožňovalo. Nyní je potřeba prstem posunout řádek se zónou doleva a potom se vpravo objeví tlačítka Odpojení a Přejmenovat.

Standardní zabezpečení rodinného domu

Standardní zabezpečení domu

Jedná se o univerzální a nejčastěji instalované zabezpečení domu s výhodným poměrem míry zabezpečení a ceny, využívající detektorů pohybu ve všech důležitých místnostech.

Zabezpečeny jsou:

Vstupní dveře magnetickým snímačem, který signalizuje jejich otevření.
Pokud je zabezpečení domu zapnuto, otevření dveří zahájí odpočítávání vstupního času, během kterého obsluha může vložit bezpečnostní kód a zabezpečení domu vypnout.

Vyznačené místnosti detektory pohybu. Tyto detektory vyhlásí poplach okamžitě při zjištění pohybu ve střežených místnostech.

Střežené plochy jsou vyznačeny v nákresu červeně.

Poplach je signalizován interní sirénou, umístěnou v obytném prostoru, a externí sirénou s vlastní baterií, instalovanou tak, aby byla vidět z příjezdové komunikace.
Řídící ústředna DSC Power Neo je vybavena datovým telefonním komunikátorem, který umožňuje spojení s pultem centralizované ochrany dozorové bezpečnostní agentury.

Zabezpečení domu je řízeno ústřednou DSC Power Neo, instalovanou na zdi v technické místnosti.
V krabici ústředny je umístěna i záložní baterie s kapacitou 7Ah, která při výpadku síťového napájení udrží zabezpečení domu v provozu po dobu nejméně 30 hodin.

Pro ovládání je použita klávesnice s LCD displejem a českou komunikací, umístěná u vstupních dveří.

Zapnutí střežení v režimu DOMA

Zapnutí zabezpečení domu v režimu DOMA se používá hlavně pro ochranu domu v nočních hodinách. Řídící ústředna DSC Power Neo je naprogramována tak, že pokud uživatel zabezpečení domu aktivuje, ale neopustí v určeném intervalu dům, automaticky vypne předem naprogramované smyčky.

V tomto rozsahu zabezpečení domu by bylo možné střežit vstupní dveře na otevření a technickou místnost, kouplenu a pracovnu v přízemí na pohyb. Pokud by se do patra osadila další ovládací klávesnice, bylo by možné v režimu DOMA zapnout všechny detektory v přízemí.

Cena

Orientační cena za tuto variantu zabezpeční domu je 34.640,- Kč včetně DPH při instalaci v Praze a okolí.