Novinky

Připojení k LAN síti

Novinkou v prodeji je modul EnvisaLink, který umožňuje sledování stavu a ovládání ústředen DSC Power pomocí internetového prohlížeče a zasílání SMS zpráv a elektronické pošty při určených událostech (poplach, porucha, zapnutí a vypnutí zabezpečení a podobně).
Modul lze použít pro všechny zabezpečovací ústředny současné řady DSC Power i pro starší ústředny DSC Power 832, DSC Power 864, DSC PC 585 a DSC PC 1565.

Dotyková klávesnice

Dotyková klávesnice DSC

Pro zabezpečovací ústředny DSC Power 1616, DSC Power 1832 a DSC Power 1864 od verze 4.2 je k dispozici nová klávesnice se 7" dotykovým displejem

Bezdrátové zabezpečení domu či bytu

Bezdrátový ovladač DSC AlexorK zabezpečovacím ústřednám řady DSC Power lze připojit až 32 bezdrátových detektorů, ale propojení ústředny s klávesnicí a se sirénou musí být provedeno kabelem.
Zabezpečovací systém DSC Alexor je naprosto bezdrátový a bezdrátové detektory používá shodné s DSC Power.

Obě zabezpečovací ústředny mají kontrolované spojení detektorů s ústřednou. To znamená, že při ztrátě signálu z detektoru zabezpečovací systém oznámí chybu, a pokud v detektoru dochází baterie a je třeba ji vyměnit, ovládací klávesnice na to také upozorní.

Všechny bezdrátové komponenty DSC mají z výroby přidělené unikátní číslo, které se musí naprogramovat do řídící ústředny, takže není možné do systému vřadit jiné bezdrátové detektory než ty, které v zabezpečovacím systému mají být přiřazeny. Nemůže se tedy stát, že by se dva bezdrátové zabezpečovací systémy DSC například ve dvou bytech v jednom domě navzájem ovlivňovaly a vyhlašovaly poplachy i v jiném bytě, než ke kterému patří.

Bezdrátový detektor pohybu DSC WS 4904Problémy mohou vzniknout v místech, kde jsou použity sádrokartonové příčky na kovových konstrukcích, protože u nich dochází k odstínění radiového signálu. Třeba montované domy s kovovou kostrou panelů tvoří prakticky faradayovu klec, která spolehlivě zamezí šíření radiových signálů z detektorů.

V neposlední řadě je problémem i fakt, že sortiment bezdrátových detektorů DSC je mnohem užší než sortiment detektorů s klasickým kabelovým připojením, u kterých je tak lepší možnost výběru a přizpůsobení podmínkám střežených prostorů.

Bezdrátové elektronické zabezpečení je tedy vhodné pro použití v již používaných prostorách nebo například v památkových objektech, kde nelze provést klasickou kabeláž, ale máte-li možnost během stavby nebo rekonstrukce položit kabely a instalovat běžné detektory, lze tuto variantu jedině doporučit.